Sport a FitnessBasketbal

Antipova Svetlana je talentovaný basketbalista

Antipova Svetlana je profesionální basketbalista, známý po celém světě. Tento obránce ve své kariéře získal mnoho klubových a mezinárodních vítězství. Významně přispěla k rozvoji ženského basketbalu v Rusku.

První kroky ve sportu

Antipova Svetlana (pak ještě Zabolueva) se narodila 20. srpna 1966 v Mytishchi. Dívka se od svých vrstevníků nijak nelišila, s výjimkou vysokého růstu. Díky němu se začala angažovat v basketbalu ve škole. Svetlana v dětství snila o kariéře v krasobruslení. Chtěla bruslit na elegantních šatech. Ale v té době v jeho rodném městě nebyl žádný ledový palác na bruslení.

Možná je to nejlepší, protože naše země by neměla tak talentovaného obránce jako Antipova Svetlana. Sportovní žena s teplem si pamatuje svého prvního trenéra Heleny Mikhailovny Tarasové. Byla to ta, která učil Svetlanu základní techniky v basketbalu a učil dívku, aby tvrdě pracovala.

Začátek profesionální kariéry

Ve věku 13 let začala Světlana hrát za tým z Mytishchi. Talent Antipova byl tak zřejmý, že na prvním turnaji ho zaznamenali odborníci z mnoha basketbalových týmů. Poté se stala hráčem basketbalového týmu "CSKA". Ale pro národní tým SSSR tehdy ji nenavázal trenér národního týmu Leonid Yachmeněv.

Teprve po jeho rezignaci začal nový trenér Eugene Gomelský pozvat tohoto nadaného basketbalistu do řad národního týmu. Antipova Svetlana už v mladém věku byla známá po celé zemi. Tento úspěch byl důsledkem její práce. Žádná okolnost ji neodvrátila od svého oblíbeného sportu.

Představení na mistrovství Evropy

První úspěch čeká na Svetlana v roce 1989 na Mistrovství Evropy ve Varně. Během celého šampionátu vykázala vysokou profesionalitu. Ale nejlepší zápas pro sportovce byl konečný boj proti týmu z Československa. V tomto finále získala 12 bodů a významně přispěla k vítězství našeho týmu na mistrovství Evropy. Svetlana Antipová po turnaji vstoupila do symbolického týmu.

Pozastavení kariéry a návrat k profesionálním sportům

Po vítězství na mezinárodním turnaji se Svetlana Antipova oženila s basketbalovým hráčem Sergejem Antipovem. V roce 1990 se narodila dcera Anastasie. Ale brzy se manželství rozpadlo. Sportovec se rychle odvrátil od narození a vrátil se do profesionálních sportů.

Na mistrovství Evropy byl tento obránce v 5. týmu. Světlana opět zvítězila ve finále a získala 14 bodů. Náš tým porazil jugoslávský tým se skóre 97:84. Po této události začaly tvrdé časy v zemi. Problémy ovlivnily financování sportu. Na olympijských hrách v Barceloně hrál tým CIS pod bílou vlajkou. Nikdo neočekával od ní velké vítězství. Nejobtížnější pro ženský basketbalový tým byly semifinále proti ženským sportovcům ze Spojených států. Všichni odborníci v tomto sportu zvítězili americkému týmu. Ale navzdory tomu vyhrál ruský tým a poté ve finále s jistotou překonal čínský tým se skóre 76:66.

Svetlana Antipová (olympijský šampion) v semifinále proti Spojeným státům strávila 28 minut hracího času na hřišti. Tento úspěch na olympijských hrách je stále v paměti ruských basketbalových fanoušků. Antipova po historickém vítězství obdržela titul Ctěného šampióna sportu.

Rozpad týmu šampionů

Po úspěšné olympiádě se nejsilnější tým rozpadl. Na mistrovství Evropy, které se konalo o rok později, ženský basketbalový tým obsadil pouze 7. místo. Naši sportovci byli rozdáni v každé hře, ale ztráta silných hráčů se ucítila.

V ruském šampionátu byl jasným favoritem basketbalový tým "CSKA", ve kterém Světlana Antipová hrála dlouhou dobu. Tento tým v Moskvě získal ruský šampionát od roku 1992 do roku 1997.

Katastrofální olympiáda a setkání s budoucím manželem

Na olympiádě, která se konala v roce 1996, slavný basketbalista Antipova hrál pouze jednu hru. V zápase proti Japonsku byla zraněná kotník. Ruský národní tým obsadil 5. místo v turnaji. Svetlana Antipová, basketbal, o kterou se vždy jednalo o život, se setkala na olympijských hrách se svou láskou - Sergejem Belovem. Na hrách v Atlantě trénoval mužský basketbalový tým. O rok později milovníci začali žít společně.

Pokračování v kariéře

Světlana se zúčastnila kvalifikačních utkání na mistrovství Evropy, kde se její národní tým dostal na druhé místo a šel na finálový turnaj, který se konal v Maďarsku. Tam, naše basketbalový tým žen se umístil na 6. místě, vyhrál pouze 4 zápasy z 8. Na evropském šampionátu, který se konal v následujícím roce, tým spolu s Antipovou vystupoval úspěšněji. V kvalifikačním turnaji získala první místo ve skupině. A na mistrovství náš mezinárodní tým získal stříbro, ztrácel pouze dvě hry - oba týmy amerických žen.

V ruském šampionátu se ženské basketbalové družstvo "CSKA" v roce 1999 stalo bronzovým medailistou. Poté se Antipova přesunul do týmu Dynamo. Ve stejném roce odešel Belov, aby vycvičil klub "Ural-Grad". Od roku 2006 do roku 2008 byl prezidentem klubu. Světlana také šla po Uralu po manželovi. Tam jim byla dána země a postavili dům. Sergej a Svetlana spolu žili 17 šťastných let. Ve věku 70 let zemřel Sergej Belov.

Svetlana Antipová, jejíž biografie se úspěšně rozvinula, na konci své profesionální kariéry začala koučovat. Tento obránce významně přispěl k úspěchu ženského basketbalu. Je to navždy v historii tohoto sportu v Rusku.

Copyright © 2018 cs.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.