Sport a FitnessAtletický

Slavný ruský gymnasta Alexei Nemov: biografie a kariéra ve sportu

Alexei Nemov - gymnasta, který je jedním z nejznámějších ruských sportovců. Během své kariéry se stal čtyřnásobný olympijský vítěz, vyhrál pětkrát na mistrovství světa. Po odchodu z tohoto sportu nastoupil žurnalistiku.

Biografie atleta

Alexei Nemov, jejichž fotografie lze vidět v tomto článku, se narodil v květnu 1976 v malém městečku Barashevo v Mordovia. Brzy, on a jeho matka se pohybovala v Togliatti.

V šesti letech se budoucí olympijský vítěz byl v gymnastické skupiny, pořádané slavný trenér Irina Shestakova. O šest měsíců později přišel na jiný učitel - Pavel Denisov.

Přes dobrou koordinaci pohybů, mohl mladý Nemov nemůže pochlubit dobrou postavu, takže byl brzy převeden do jiného vozu - Evgeniyu Nikolko. Že byl schopen rozeznat skutečný talent Alexis.

Nemov bylo velmi těžké spojit intenzivní školení a školní práce. Vzhledem k časté absence a špatné studijní výsledky, byl nucen změnit některé střední školy.

Sportovní kariéra

Poprvé na Nemov začalo mluvit v roce 1989, kdy se 13-letá gymnastka drtivě zvítězil v šampionátu mládeže SSSR. Od té doby, Alex se stal pravidelným účastníkem mnoha mezinárodních soutěží, kde získal několikrát, a to nejen v jednotlivých akcích, ale i v celkové klasifikaci.

Světový pohár 94 Dortmund gymnasta získal zlatou medaili v soutěži družstev, ao rok později Alexander Nemov vyhrál klenbu na mistrovství světa v sabae.

Na olympijských hrách v Atlantě, závodník přešel do stavu jednoho z favoritů soutěže, které byly čekajících jen na medailí. A doufá, trenéři a fanoušci se splní více než plná. Alexei Nemov v Atlantě dokázal vyhrát šest medailí, který zahrnoval dvě zlata - v soutěži družstev a klenbou.

Úspěšně působící mezholimpiysky období, ruský gymnasta šel do Sydney nesporný oblíbené. A potvrdil své postavení brilantně, opět stává dvojnásobný olympijský vítěz - v all-around a ve cvičeních na břevno. Kromě zlatých medailí v Sidnee Aleksey vyhrál další stříbrnou a tři bronzové.

Nemov řeč u 2004 olympijských hrách v Aténách, byl si pamatoval především skandál. Po projevu, ruský na baru, kde vystupoval velmi složité prvky, rozhodčí dát příliš nízké hodnocení. Fanoušci v publiku byli velmi rozzlobený, protestovali s hlasitým zasyčením a řev tak dlouho, jak Alexey Nemov osobně vyšel k nim a požádal o klid.

V důsledku tohoto skandálu gymnastka mírně zvýšil průměrný rating, ale stále zůstala bez medaile. Také po této události došlo k některým změnám v systému gymnastické představení hodnocení soudců.

Život bez sportu

Po ukončení sportovní kariéry Alexei Nemov zabývá veřejnou činnost. V roce 2000 byl povýšen do hodnosti majora. Ex-gymnastka aktivně zapojila do žurnalistiky, a v roce 2013 byl jmenován šéfredaktorem „velké sportovní“ časopis.

Nemov si vzal jeho dávného dobrého přítele Galina. Během olympijských her v Sydney, porodila syna, který byl pojmenován na počest slavného otce.

Copyright © 2018 cs.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.