Sport a FitnessOutdoorové sporty

Ruský lyžař Sergei Shiryaev: životopis a úspěchy

Ruská lyžařská škola je bohatá na slavná jména a jeden z nich - Sergey Shiryaev. Olympijské hry ve Vancouveru účastník prošel náročnou kariéru, která zahrnovala jak úspěchy a skandály, ale neustále se prokázali svou odbornou úroveň.

Časná kariéra

Sergey Yurevich Shiryaev se narodil 8. února 1983 a ve škole se stal profesionálně věnují lyžování. Jako student, 18 let, mladý ruský začala podílet na ruských soutěží, kde poté, co získaly dva roky zkušeností vystoupení, začal pravidelně vstoupit do první desítky.

V roce 2005 byl pozván, aby hrál za národní tým a první turnaj se ukázalo být velmi úspěšný pro Sergey - v rakouském Innsbrucku, v závodě na 30 km Rusů přišlo osmé. V listopadu téhož roku ve Finsku Shiryaev poprvé na stupních vítězů, vyhrál „stříbro“ na devyatikilometrovoy vzdálenosti, ao měsíc později získal zlatou medaili na italské trati v Dobbiaco, vítězství v závodě o 15 kilometrů.

mezinárodní úspěchy

Ale i přes jeho úspěch, Rusové v zimních olympijských hrách v Turíně nedostal kvůli přítomnosti zkušenějších spoluhráčů. Navzdory opomenutí takového důležitého počátku Sergey Shiryaev dala za cíl dostat do další olympiády, za rok 2006 7krát rostoucí na podstavci, ze kterého 4krát - se zlatou medailí. Následující sezóna začínala s dvěma vítězstvími pro lyžaře - v Cavalese a Davos.

V únoru štafeta na jeho seznamu úspěchů Shiryaev přidal další a fenomenální povrch. Ve svém projevu v konečné fázi, nevyřízené déle než 30 sekund nebyl problém pro Rusy - na cílové čáře Sergey „přinesl“ do uchazeči 0,7 sekundy, což vytváří pocit a stal živou legendou ruského týmu. Nicméně, radost byla brzy zastíněn sportovce nepříjemnou zprávou z Mezinárodní federace lyžařských sportů.

Doping a diskvalifikována

V březnu 2007 společnost Anti-Doping nalezen ve vzorku „A“ Sergei zakázané drogy erytropoetin brzy potvrdil otvor a druhý vzorek sportovce. Na základě výsledků zasedání komise Sergey Shiryaev dostal pozastavení dvouleté. Po vyhlášení ruské straně provedla vlastní šetření, což mělo za následek zjištěných závad trenéry Rusové - Anatoly Chepalova a Alexander Bazaychenko. Za porušení v koučování dva odborníky, byli vyloučeni z práce s týmem po dobu několika let.

Pokus o návrat do elitní

Sergey Shiryaev nevzdal svůj sen jít na olympiádu, a po pouhých dvou týdnech po dopingové diskvalifikaci stal vítězem závodu na 10 kilometrů ve francouzském Metabefe. V jediném roce ruský byl schopen prokázat, že je schopen soutěžit o medaile v soutěžích na všech úrovních, a byla odeslána na trenéry na zimních olympijských hrách ve Vancouveru. Nicméně, sportovec byl schopen spustit hlavním světovým dostat se na stupně vítězů: účast ve dvou závodech (15 km freestyle i na maraton 50 km), Sergei nedostal do relé Rusku čtyři, takže sen o medaile.

Navzdory neúspěchu, Sergey Shiryaev, ve svém prvním rozhovoru po olympiádě, řekl, že očekává, získat medaili na domácím turnaji v Soči v roce 2014. Jeho slova lyžař okamžitě začal potvrdit úspěch národních, kontinentálních a světových šampionátech. Za rok 2010, po olympijských hrách, v aktivní sportovce je opět 7 medailí, tři z nich - na nejvyšší úrovni. V příštím roce Shiryaev strávil ještě produktivnější, i když na nižší úrovni. Často dostává pouze evropské a ruské soutěže se lyžař 5x vítěz a čtyři - vítěz turnaje.

Navzdory stabilní zavoovyvanie ocenění stav Rusy začalo zhoršovat, av příštích dvou sezónách Sergey Shiryaev, lyžař, až do nedávné doby byl považován za nejoblíbenější v každém závodě, v téměř bez vítěze, jen třikrát byl druhý, a opět - třetí. Trenéři doufali, že tato recese bude měnit úspěšnou vlnu sportovce, ale jen se dostal do první desítky v roce 2014, rok Rusové, kteří se 10. místo v rakouském maratonu na začátku sezóny a v roce 2015, které se účastní v obou závodech byl odstraněny z národního týmu, kde zkušený Shiryaev tlačil více úspěšných mladých sportovců. Později Sergey jednal pouze na národní i amatérských soutěží, kde často byl pozván jako mistr sportu mezinárodní třídy, a pozvat až teď.

Copyright © 2018 cs.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.