Sport a FitnessExtrémní sporty

Nejlepší autodromy v Rusku

Lidstvo nikdy nesedělo na místě. Když byla nožní migrace nudná, bylo vynalezeno kolo, objevily se první vozidla. Když byli unaveni žít na jednom kontinentu, lidé se naučili stavět lodě a plavat přes oceán.

Když se to zdálo trochu pěší a vodní cesty, lidstvo začalo stavět letadla. Jak ukazuje historie pozemšťanů, byli vždy přitahováni rychlostí, neznámostí a duchem rivality. Nikdo není překvapen, že jakmile se první ulice objevily na ulicích měst, probíhaly závodní soutěže.

Historie závodění

Autodromy Ruska se staly jedním z vazeb v dlouhém řetězci závodů, z nichž první se odehrával v roce 1894 ve Francii, ačkoli oficiální datum narození motoristického sportu je 1904

Díky prvnímu automobilovému závodění byly benzinové motory odváděny parními motory a tehdy byla absurdní současná rychlost 45 km / h považována za konečnou. V roce 1950 existovala samostatná pobočka v automobilovém průmyslu, kdy slavné firmy spolu se sériovými automobily vyráběly závodní automobily.

Sportovní vozy změnily nejen jejich vzhled z roku na rok, ale také množství výkonů pod kapotou, šířku a kvalitu pneumatik. "Zlatý" čas je považován za období od 1950 do 1960, kdy byly tratě méně vybaveny než dnes, řidiči neměli bezpečnostní pásy a počet nehod na soutěžích byl rekord.

V Rusku se první automobilový závod uskutečnil v roce 1900 na "dálnici" Petersburg-Luga a v roce 1912 se první sportovní auto "Russo-Balt C 2430" obsadilo 9. místo v mezinárodních závodech v Monte Carlu a získalo cenu za to, Severní město do místa soutěže.

Dokonce i v době vzniku sovětské moci nebyl tento sport opuštěn. To naznačuje, že láska k rychlosti u lidí v krvi. Dnes jsou závodní dráhy v Rusku postaveny s ohledem na standardy závodění "Formula-1".

Autodrom v Volokolamsku

Od prvních závodů se vyvíjejí nejen tradice udělení vítězů, ale byl vyvinut systém pro stavbu závodních tratí, mezi něž patří:

• Oval - nejčastější. Jejich délka se pohybuje od 200 do 4000 m a více. Jsou charakterizovány asfaltovými nebo šindelovými pásy.
  • Kruhové dráhy jsou jedním z nejtěžších, protože mají několik prudkých otočení.
  • Pro rychlé jízdy jsou postaveny krátké přímé tratě o délce 400 m.

Dnes se automobilové závody v Rusku stávají známými na mezinárodní úrovni. Trať, postavená u Volokolamska, má délku 4070 m a 15 otáček. Je navržena slavným architektem Hermannem Tilkem, na základě které poloviny motorových závodních tratí na světě. Může být bezpečně přiřazen kategorii "1T". Stavba proběhla díky podnikateli Teregulovovi Rustemovi, který ho nejen sponzoroval, ale je i amatérským jezdcem.

Celkově soukromí investoři investovali 4 miliony dolarů na výstavbu Moskevské Raceway, ale nová trasa dokáže přijmout auta všech kategorií - od motocyklů po nákladní automobily. Pokud provádíte nějakou modernizaci a stavíte na dálku "nataženou ruku" hotelu pro ubytování sportovců a fanoušků, tato trasa může hostit Grand Prix. Toto je první autodrom v této rovině v Rusku. Otevření trati se uskutečnilo v červenci 2012, po kterém testovalo jezdce firmy "Renault", pak prošlo turnajem Superbike a dokonce i mistrovství světa na závodních vozů "Gran Turismo". Pro takovou "mladou" rasu je to skvělý start v kariéře.

Dnes je to největší autodrom. Rusko se pravděpodobně nezastaví.

Smolenský prsten

Trasa u Smolenska byla původně postavena pro vedení domácí soutěže a výcvik jezdců. Její návrh také navrhl Hermann Tilke. Délka Smolenskova kruhu je 3357 m se 17 prudkými obraty. Trať se nachází 80 km od Smolenska poblíž města Dorogobuzh.

Otevřena v roce 2010, byla první, která získala akreditaci a licenci v Mezinárodní automobilové federaci. Jiné autodromy Ruska byly později oceněny touto čestí.

Tato trasa se vyznačuje nejen kvalitní konstrukcí, ale také infrastrukturou. Nedaleko jsou hotel a hostel, hostující hosty během soutěží. Přestože byl Smolenskův okruh vybudován pro ruské závodníky, byl již třemi po sobě jdoucími částmi mistrovství Evropy v automobilovém dostihu.

To opět ukazuje, že závodní dráhy Ruska jsou postaveny podle světových standardů a plně se jimi řídí.

Autodrom u Nižního Novgorodu

Pouhých 22 km od města se nachází trasa NRing, kterou navrhl architekt Mikhail Gorbachev ve spolupráci s projektem RaceTrack Design Bureau.

Charakteristickým rysem tohoto autodromu je přítomnost mnoha konfigurací. Takže tady je:

• Oválná dráha;
  • Verze pro motocyklové závody;
  • Carting;
  • Pruh 805 m pro soutěže na tažení závodů.

Tato závodní dráha je nejlepším kapelem v zemi pro šprintské závody. Trať se používá pro šampionáty All-Russian a soutěže pro ruský pohár v závodech motocyklů. Také na něm soutěží účastníci řady NLS pro domácí automobily.

Jedná se o jedinou stopu v Rusku, kde stánky pro fanoušky jsou vyrobeny v interiéru, ale mínus je nedostatek krabic pro auta a budova pro řízení závodu. V plánech majitelů autodromu to změnit, ale prozatím každý tým staví svůj stán a vybavuje servisní prostory.

Kazanský autodrom

Další dráha vytvořená německým projektem Tilke může být navštívena jen 1 km od Kazaň. Všechny autodromy Ruska (fotografie to ukazuje), které navrhl úřad tohoto pána, je snadné se modernizovat. Tak se to stalo s trasou KazanRing, celkem 3476 m, z nichž 10 otáček bylo určeno pro traťové dny.

Modernizace provedená majiteli ve formě výstavby krabic, komplex, ve kterém se nacházejí řízení závodů, administrativních budov a VIP hal, přinesl tento okruh na úroveň nejlepších tras, podle samotných řidičů.

Autodrom postavený v bývalé kariéře, takže rozdíl v elevačních úrovních silnice dosahuje až 30 m. Současné typy otáček mohou přinést na mezinárodní úroveň, pokud budou pokračovat modernizační práce. Chcete-li to provést, zvětšete počet krabic a vybavte stavbu jámy.

Stojany kazaňského autodromu jsou svahy lomu, kde můžete vidět celou trasu z jakéhokoli místa. Vzhledem k tomu, že se nachází v těsné blízkosti města, mohou účastníci a hosté soutěží zůstat v místních hotelích.

Autodrom u Petrohradu

Je nepravděpodobné, že by tato trasa mohla být považována za vhodnou kvalitu, neboť s délkou 3 073 ma 11 otáčky nejsou zajímavé rozdíly ve výšce a stav odvodňovacího systému není zdaleka ideální. Po každém dešti jsou bezpečnostní zóny dálnice zaplaveny vodou, která dlouhou dobu nevysuší.

Většina této trasy je vhodná pro místní závodní a dostihy. Infrastruktura není vyvinuta, ale pokud jsou soutěže, sportovci a hosté jsou "zachráněni" skutečností, že okruh je 5 km od okruhu silnice do Petrohradu.

Kromě dostatečně dlouhé startovní čáry nemá tato trať něco, co by mohlo investorům a organizátorům závodů zajímat o jejich využití.

Moskevský prsten

Ne všechny závodní tratě v Rusku jsou licencovány FIA. Například trasa "Moskva Ring", původně vybavená na bývalém letišti v Myachkově, není. To se nachází 20 km od hlavního města a první závody zde byly zahájeny v roce 2002, pro kterou byla použita část dráh.

V roce 2005 byl okruh přesunut na nové místo, silnice byla kompletně přepracována, administrativní budovy, krabice byly postaveny a stánky byly vybaveny. Trasa byla dlouhá 3275 m se 17 otáčkami. Investorem a vlastníkem trati byla Shota Abhazava, kterou navrhl Eldar Marchenko, ruský architekt.

"Moskevský prsten" přijímá pouze národní týmy, jsou zde i traťové dny, amatérští jezdci a zkušební jízdy.

Autodrom na ledě

Pro řidiče, kteří nemají dostatek adrenalinu a jsou unaveni z jízdy na běžných silnicích, organizátoři extrémních závodů nabízejí možnost navštívit ty nejlepší motoristické závodní tratě na ledě v Rusku.

Za tímto účelem se mnoho sbírek Sibiře pokouší uspořádat podobné závody, ale městská správa nevydává povolení pro takové nebezpečné události.

Mezi ledovými autodromy, které každoročně pracují, je možné označit dálnici "Průmyslová zóna", která je vybavena v blízkosti Jekaterinburgu. Organizátoři ledu "bruslení" s každou novou sezónou zlepšují trasu, což je zajímavější, rychlejší a složitější. Omezuje jejich představivost pouze velikost technického rybníka, na kterém závodí.

Další pravidelná ledová dráha se nachází u jezera Baltym poblíž rekreační základny Lesnaya Skazka. Pracuje denně od 11:00 do 23:00. Vodní plocha jezera umožňuje okamžitě vybavit 2 plné trasy, vybavené značkami, iluminátory a sněhovými bariérami.

"Forest Fairy Tale" vítá všechny hosty, nabízí odpočinek v baru, sauně, pavilonech s grilem a útulnými pokoji.

Automobilový a motocyklový klub

Autodrom FSO Ruska, který se nachází nedaleko města Staraya Kupavna, byl otevřen v roce 2008 s cílem pořádat jak odborné soutěže, tak sportovní a zábavní akce.

V klubu na závodní dráze vyučují řízení a organizují sportovní týmy na podporu motoristického sportu.

Copyright © 2018 cs.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.