Sport a FitnessOutdoorové sporty

Severské kombinaci. Lyžování v Rusku. Druhy lyžování

Který sport je nejvíce vzrušující a krásné? Je těžké posoudit, ale k počtu sportů, které mají tyto charakteristiky patří severské kombinaci. Soutěže na něm patří cross-country lyžování a skoky na lyžích.

Historie vývoje lyžování. Co je neobvyklé, je možné říci o to, aby?

Historie severské kombinaci jsou zajímavé a krásné jako zajímavé a krásné je sport samotný. Stejně jako mnoho jiných typů lyžování, to lze považovat za svůj domov pro Skandinávii. Od poloviny minulého století v severských zemích byly organizovány zimní aktivity všeho druhu. Jejich program, nutně zahrnuje soutěží v různých druhů lyžování. Severské kombinaci Rok narození lze považovat za 1892. Tehdy v Holmenkollen (to je malé město v Norsku) Winter Festival se konal. Během svého prvního času a místa konání soutěží v této krásné a náročné sportu. Na počátku 20. století, tento festival se proměnil akci mezinárodním rozsahem. V roce 1922 se dokonce zúčastnil norský král.

Tento festival se koná v norském městě v naší době. Je zajímavé, že ti sportovci, kteří se podařilo dosáhnout dobrých výsledků v severské kombinaci, byly považovány za opravdové profesionály v Norsku v lyžování. Je to z toho důvodu, že není divu, že s takovým silným popularitu tohoto sportu, že byl zařazen do programu prvních zimních olympijských her. K nim došlo v roce 1924 ve Francii. Od té doby se tento sport nikdy nebyl odstraněn z hlavního začátku programu čtyřletého, jen byly provedeny některé změny ve svých pravidlech.

Jaké jsou tato pravidla?

Soutěže v severské kombinaci obvykle trvají po dobu dvou dnů. Během prvního dne sportovci skok skokem z 90 metrů, druhá - soutěží v lyžařském závodě a běží 15 km. Poslední provedeny volným způsobem.

Ve skocích na lyžích není vždycky takovou výšku. Dříve byly výrazně nižší. Například od roku 1924 do roku 1952 činil pouze 60 metrů. Nicméně, pro různé typy severské kombinaci a skákání výšku, vzdálenost a dobu trvání lišit.

Jaké druhy akcií severské kombinaci?

1. Soutěže jednotlivců.
  2. tým soutěže.
  3. Sprint.

V prvním případě se účastník jumping, dvojité skoky 90 metrů vysoký a běží v závodě na 15 km.

Druhá - každý ze čtyř zúčastněných týmů dělá dva skoky na lyžích 90 metrů vysoká. Podle výsledků prvního dne, kdy jsou udělovány body. Počet bodů určuje pořadové číslo účastníka závodu. Tento závod - štafeta 4 až 5 km. Vítězem se stává tým, který účastník bude moci nejprve dojet do cíle.

Ve třetím případě kombinátorů skákat výšku ve skoku 120 metrů, a pak spustit na lyžích na vzdálenosti 7,5 km.

Samozřejmě, že tyto údaje jsou uvedeny pro soutěže seniorů. U dětí skákání výšku a délku závodu méně.

Mnoho soutěžících ve všech sportech přivést ke každému z jeho startu suvenýrů. To není pozadu v tomto ohledu a severská kombinace. Ikona věnovaný tomuto sportu, byl propuštěn, zejména mezi suvenýrů na olympijských hrách v Soči.

Zda příběh byl vznik lyžování v naší zemi je stejně krásný jako historie vzniku severské kombinaci?

Když jsem se začal vyvíjet profesionální lyžařský sport v Rusku? Od poloviny 19. století. Jak se dalo očekávat, že sportovní kluby pro lyžování fanoušky objevil v Petrohradu a Moskvě. V roce 1894 byla otevřena první okruh lyžařů. Iniciativa přišla od sedmi fanoušky lyžování a 13 účastníků klubu cyklistů Moskvě.

Oficiálně klub byl otevřen v roce 1895. Toto datum může být právem považován za rok zrodu lyžování v naší zemi. V dalších ruských městech neměla lyžařské kluby, ale mnoho občanů pro jejich vlastní potěšení uspořádán lyžování.

Pokud se vrátíte do severské kombinaci, první závod tohoto sportu u nás konaly v roce 1912 v Petrohradě.

Jediným mužským sportem na olympiádě

Jen málokdo by mohl namítnout, že severská kombinace - to je docela těžké ve fyzickém půdorysu sportu. Snad z tohoto důvodu, olympijská soutěž na něm byly prováděny pouze u mužů. Nicméně, tam je návrh na začátek hlavního programu čtyři roky součástí soutěží ve sportu, tak v ženské kategorii. Například, Sarah Hendrickson, mistr světa ve skoku na lyžích, po olympijském finále sportu (to bylo jen 21 minut) vyjádřil naději, že dámské nordic kombinovat bude zahrnovat olympijském programu v jednom dni.

Jaké vybavení je potřeba mít, aby mohl dělat v severské kombinaci?