Sport a FitnessTrack a field atletika

Rekordér Ben Johnson (Ben Johnson)

Největší Johnson Ben je sportovec, který odešel do historie. Narodil se v roce 1961 ve městě Falmouth na Jamajce. Když mu bylo 15 let, jeho rodiče se rozhodli přesunout do Kanady. Ten chlap šel studovat ve školním městě Scarborough, který úspěšně dokončil a pokračoval ve studiu na jedné z nejlepších univerzit v zemi - York University.

Brzy roky a první kroky v atletice

Během studia se černošský student setkal s proslulým sprintem Charliem Francisem, který na doporučení svého přítele navštívil školu. Setkání s temným chlápkem s fantastickými údaji o rychlosti s mentorem kanadských sportovců sloužil jako výchozí bod pro sportovní kariéru Ben Johnson. Charlie Francis přesvědčil mladého muže, aby se stal členem atletického týmu a bránil kanadskou čest v soutěžích.

Po krátkém čase získal talent mladého sportovce výsledky. V roce 1982 se na Australském dvoře v Austrálii stal dvacetiletý Ben Johnson majitelem dvou stříbrných medailí. Očekává se však, že sportovec na mistrovství světa v roce 1983 ve Finsku skončil, kde skončil ve vzdálenosti 100 metrů pouze na šestém místě, přičemž před kvalifikaci prokázal dobré výsledky. Kanadští sportovci byli schopni dostat před téměř všechny své hlavní konkurenty.

Bronz na olympiádě-84

Úspěšnější pro Ben Johnson bylo v roce 1984, kdy se letní olympijské hry konaly v americkém Los Angeles. Poprvé, když v takových prestižních soutěžích bránil čest Kanady, se sportovec podařilo vystoupit na třetí místo podstavce. Kvůli vyššímu postavení na výsledcích závodu ho zabránilo otravnému falešnému startu. Zlato na stometorovém závodu vyhrál Carl Lewis a stříbro Sam Graddy. Na těchto soutěžích byla vypuštěna velká konfrontace mezi šampionem Carlem Lewisem a kanadským sportovcem. Ben Johnson se také zúčastnil relayu 4 až 100 metrů, kde se kanadský tým stal majitelem bronzu.

Proč je Ben Johnson znám? Záznam 100 metrů mu patří. V roce 1985 se černý sportovec dostal před svého hlavního konkurenta na běžecký pás, americký Carl Lewis, který běžel ve stejné vzdálenosti 100 metrů za méně než 10 sekund, a to 9,95 sekundy. Jméno sportovce se stalo známým celému světu a mnozí odborníci ho považovali za nejlepší sprinter.

Ben Johnson: záznam a univerzální přijetí

V roce 1987 Johnson zlomil světový rekord a za neuvěřitelnou dobu proběhl stometrovou značku - 9,83 sekundy. Většina sportovních odborníků před tím byla toho názoru, že je tak nemožné překonat 100 metrů tak rychle.

Johnson Ben je sportovec, který po skončení mistrovství světa byl velmi populární a stal se nejbohatším sportovcem na světě. Jak uvedl jeho trenér, Johnsonův měsíční příjem v té době přesáhl 400 000 dolarů. Za své služby získal černý atlet v Kanadě cenu za jméno Lou Marsh a cenu Lionela Konaheru. V zemi javorového listu celá veřejnost bez výjimky považovala Ben Johnsona za nejlepšího sportovce. Největší mezinárodní zpravodajská agentura, Associated Press, ho jmenovala sportovec roku.

Poplatky od hlavního konkurenta

Celá světová komunita byla spokojená s úspěchy Ben Johnson, s výjimkou jeho hlavního konkurenta ve vzdálenosti sto metrů - Američanem Carlem Lewisem. Nesmrtelný soupeř kanadský na běžeckém trenažéru už několik let hledal tajemství vysokých výsledků. Nejprve se Karl Lewis odvolával na falešný začátek a rozdíly v životních podmínkách. Nicméně později Američan ve svém prohlášení naznačil, že nemohl běžet 100 metrů za méně než 10 sekund bez použití zakázaných drog. Carl Lewis začal veřejně vystavovat nečestné sportovce a jeden z prvních obviněných z užívání drogy Ben Johnson.

V roce 1988 byl Ben Johnson těžce zraněn. Na jednom z mistrovství světa vyhrál černý sportovec Carlovi Lewisovi, který získal pouze bronzovou medaili. Mnoho odborníků vysvětlil tento výsledek kanadskou touhou odvrátit rostoucí podezření.

Doping při užívání drogy

Během olympijských her v Soulu se černý sportovec neuskutečnil na dosažených výsledcích a 24. září znovu nastavil nový světový rekord a za pouhých 9,79 sekundy prošel sto metrů. Tato olympiáda byla zastíněna Benem Johnsonem tím, že byl obviněn z použití drogy 3 dny po úspěšném závodě. Lékař tmavovlasého sportovce byl vystaven použití málo známého dopingového léčiva stanozololu, který přispívá ke zvýšení vytrvalosti, síly a svalstva. Ben Johnson v té době byl téměř neopodstatněný, vysvětloval přijetí zakázané drogové touhy držet krok s konkurenty.

Poté byl sportovec zbaven zlatých nejen olympijských her, ale také medaile nejvyššího testu mistrovství světa, který se konal před rokem. Kromě toho, že Ben Johnson zbavil dříve vyhrávajících cen, musel sloužit několika rokům diskvalifikace, což mu způsobilo mnoho profesionálních soutěží.

Kolik lana se nehýbe

Stojí za zmínku, že Ben Johnson byl zachycen při používání zakázané drogy po soutěži v soutěži Goodwill Games z roku 1986 v Moskvě. S využitím pokročilých technik nalezli sovětští lékaři v analýzách kanadských atletů stopy dopingu. Tyto informace však nezveřejňovaly svým nadřízeným a sportovci s tmavou kůží. To hrálo krutý vtip s Benem Johnsonem, který věřil v jeho beztrestnosti. Následně byli během olympijských her v roce 1988 zapojeni do laboratoří v Soulu tytéž odborníci ze SSSR, kteří se zabývali instalací a laděním zařízení. Během procesu v roce 1989 kanadský sportovec prohlásil, že užíval doping od roku 1981.

Po diskvalifikaci

Ben Johnson je běžec, který svou kariéru nedokončil svou svobodnou vůlí. Po skončení období diskvalifikace v roce 1991 se chtěl vrátit k atletice. Nicméně v soutěžích nedosáhl vysokých výsledků a jeho vystoupení bylo spíše parodií velkého sprinteru. Dva roky po návratu do velkého sportu byl kanadský sportovec znovu zachycen při používání zakázaných léků. Ben Johnson byl pro celý život diskvalifikován, což znamenalo dokončení kariéry talentovaného černého sportovce.

Kariérní trénink

Ben Johnson je sprinter, vynikající sportovec, který se navzdory všemu nedovolil odradit. Po dokončení kariéry sportovce šel na cestu trenéra a v minulosti zanechal skandály s použitím zakázaných léků. Johnson trénoval nejen mladé sportovce, ale i fotbalisty. Vedl slavného argentinského fotbalového hráče Diego Maradona, stejně jako syna libyjského vůdce Muammara Kaddáfího. I přes jeho rozsáhlé zkušenosti nemohl bývalý mistr světa připravit stejné úspěšné sportovce, jaké kdysi byl.

Nyní bývalý sportovec žije v kanadském městě Toronto a je příkladným rodinným mužem. Ben Johnson je běžec, který se stal autorem knihy. Nedávno dokončil práci na autobiografické knize, na stránkách, kde jsou odhalena všechna tajemství sportovního života.

Copyright © 2018 cs.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.