Sport a FitnessVodní sporty

Tompson Dzhenni - hvězda světového plavání

Plavání - úžasný sport, který každý den přináší nové šampiony, lidé s mimořádnými schopnostmi. Některé z nich budou dříve či později se stal legendou díky své četné úspěchy. Jeden z těchto atletů - Velikaya Dzhenni Beth Thompson, o životě a úspěchy, z nichž se bude diskutovat v tomto článku.

Začátek sportovní kariéry

Budoucí opakovaná šampionem prestižního turnaje, který se koná jen jednou za čtyři roky - na olympijských hrách, se narodil ve velmi malém americkém městečku Danvers (obyvatel obce je asi 30 tisíc lidí).

02.26.1973 rok - datum narození atleti Thompson. Jenny dětství byl velmi aktivní dítě, takže rodiče si všímat energie a sklon dívek ke sportu, dal ji do klubu „Sidardeyl“ zpátky na Floridě. Jennifer tam pracovala od sedmi do dvanácti let pod trenérem Nancy Brennan.

Když přišlo první významný výsledek pro mladé Thompson? Jenny v roce 1987, získal dvě medaile na Panamerické hry, „zlato“ na 50m kraul a „bronz“ v plavání na 100 m volným stylem.

Tyto úspěchy byly identifikovány další specializaci atletů: začala soutěžit s ostatními atlety před procházení a motýl.

úspěchy

Americký plavec Dzhenni Tompson během své kariéry získal snad všechny druhy medailí a titulů. Je třeba poznamenat, že hlavní výsledky, které jí přinesl mnoho olympijských medailí, sportovec ukázala část štafet. V soutěži jednotlivců se získává mnohem méně.

V „sportu vysokých výkonů,“ první úspěch byl u 1992 olympijských hrách v Barceloně, kde relé 4 x 100 m polohová štafeta kraul a 4 x 100 m vítězství svého národního týmu byl přiveden Thompson. Jenny v těchto soutěžích rozlišit „stříbro“ v běhu na sto metrů kraul.

O čtyři roky později se podobná událost, ale v Atlantě, sportovec získal tři „zlato“, a vše, co v relé v různých vzdálenostech. Je třeba poznamenat, že plavec po celou dobu jejich kariéry provádí přes krátké vzdálenosti (50 až 200 m).

Olympijské hry v Sydney v roce 2000 se stal zvláště úspěšný Američan. Prasátko jeho úspěchy zaplnily tři zlaté medaile v relé, stejně jako na „bronzové“ v běhu na sto metrů kraul.

Poslední olympiáda, ve kterém se podíleli J. Thompson, byl držen v Aténách. Tam sportovec dokázal vyhrát dvě stříbrné medaile, a opět jako součást štafety.

Na rozdíl od triumfální vystoupení na velkých soutěžích čtyři roky, Jennifer stala 18 mistr světa 11 krát, se jí podařilo vyhrát takzvaný „krátký kurs“ a 7x - v 50-metrových bazénů.

Jedním dechem s „legend“

Dzhenni Tompson, jejíž obraz obešel všechna média po četných medailí na různých velkých turnajích, je považován za jeden z nejvíce zdobených sportovce v historii olympijských her. Ve svých prasátko dvanácti ocenění: osm - „nejvyšší úrovni“, 3 „stříbrné“ a 1 bronzová medaile.

Novodobá historie zná nejprestižnější turnaj ve všech 11 sportovců, kteří se stali mistry více než osmkrát. Kdo v počtu zlatých medailí před Thompson? Jenny v tomto čestném seznamu zařadil devátý. Je před takových velkých sportovců, jako jsou Maykl Felps (14 vítěz olympijských her), slavná gymnastka Larisa Latyninová (10x mistr), Paavo Nurmi (finský běžec, nejvíce s názvem sportovec, 9-měřit vítěze olympijských her), plavec Mark Spitz ( stejný počet vítězství, ale méně stříbrné medaile z olympijských her), Karl Lyuis (9 zlatých medailí, 1 stříbrná), lyžař Born Deli (8 zlatých medailí), německý Birgit Fischer (8-krát mistr) a sportovní gymnastka Sava Cato, který se stal nejvíce vyznamenaným Asian po dobu trvání olympijských her (8 medaile).

vyhrávat spotřebiče

Dzhenni Tompson nemůže vykazovat tak dobré výsledky, aniž by se nyní pracuje na technice motýla a králíků. Bill Boomer, trenér pracuje s sportovec, poodhaluje tajemství, které pomáhají legendární plavec, aby jejich pohyby rychlejší a silnější údery.

Podle něj je první věc, kterou byste měli věnovat pozornost - tento dech. Mělo by být součástí hnutí, bez porušení rytmus, při kterém tělo funguje. Další bod - vytvoření pulsu, který umožňuje každý zdvih cestování na dlouhé vzdálenosti. Třetí aspekt - důraz na rukou a tělem. Je to dáno jejich hlavní práce se provádějí, a nohy jen pomoct.

Život po skončení kariéry

Dzhenni Tompson krátce po OH v Aténách skončil účinkování na profesionální úrovni. Mnoho názvem sportovci stát trenéry, ale americký zvolil jinou cestu. Ona v roce 2006 získala lékařský diplom a od té doby pracoval v Bostonu anesteziolog. Všestrannost mistr jistě mohou obdivovat pouze.

Copyright © 2018 cs.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.