Sport a FitnessBojová umění

Olympijský vítěz Saitov Oleg: životopis

Ruská sportovní nikdy nebyla mezi opozdilců. To platí zejména ve světě boxu jako muži naší země v této formě bojových umění byla vždy na předních pozicích ve světovém žebříčku, včetně - na olympijských turnajích. Jednou z největších boxerů našeho amatérské úrovni času je Saitov Oleg. Tento muž vstoupil do své jméno zlatým písmem do historie, se stal v době, dvojnásobný olympijský vítěz. Život a dílo tohoto velkého muže a bude projednán v tomto článku.

jen fakta

Saitov Oleg se narodil 26.května 1974. Místem jeho narození je město Novokuybyshevsk. Rodina budoucího šampiona nebyl nikdo, kdo by byl zapojen do sportu profesionálně. Nicméně, muž je otec v mládí byl bojovník. A to řekl svému synovi o tom, jak tyto cviky ho více než jednou pomohla postavit se za sebe. Samozřejmě, že tyto rozhovory Oleg svou značku, a učinil příslušné závěry.

začínající na silnici

V boxu Saitov části Oleg byl díky svým starším bratrem Vadim, který byl rovněž zapojen do tohoto sportu. Jeho první významné vítězství Oleg získal ve věku 14 let, když se mu podařilo vzít „stříbrnou“ juniorský šampionát v Rusku. Tento úspěch umožnil mladík dostávat speciální kupony na jídlo, a že jeho rodina byla velmi důležitá, protože se vždy žil bohatý život (otec - řidič, jeho matka - zdravotní sestra). První trenér slibné boxer byl Konstantin Loginov.

Po absolvování osmé třídy Saitov šel do školy učit povolání jeřábu. Zároveň již Loginov mu nevěnoval méně času, což v konečném důsledku vyústilo v nezávislém cestování do soutěže Oleg. Tato situace ovlivnila výsledky bojovníka a on pochopil - to je třeba změnit jejich životy.

Pohybující se Zhigulevsk

Po konzultaci se svým starším bratrem a Dmitriem Korsunom (Evropský juniorský mistr) Saitov přesunuta do Zhigulevsk. Tak, v 16 letech začal plně nezávislý život.

V tomto městě, ten chlap byl schopen velmi rychle zlepšit své úspěchy. Do značné míry to bylo způsobeno vzhledu svého nového trenéra - Igor Petrovič Utkin. Tento muž byl nejen stal atlet mentor, ale téměř druhý otec.

Práce s e ctěná trenér RSFSR Saitov Oleg vytvořil svůj vlastní styl. Naučil se dostat z jakéhokoli obtížnou situaci v ringu, neustále razdergival soupeř injekčně tempo a vedl úspěšné útoky.

Mistrovství Evropy

V roce 1992 Oleg Saitov (boxer s vynikajícími údaji) v šampionátu starého světa byl zastoupen týmem SNS. Turnaj se konal ve Skotsku. Již v první bitvě vyhráli místní ruského vojáka, ho poslal na tři knockdowns. Toto vítězství nechá Oleg dostat do semifinále, kde se potýkají se italsky. Boj s ním byl také úspěšný pro naše hrdiny. Před ním čekám na finále. Poslední bitva s Němci byl překvapivě jednoduchý: Oleg snadno přehrál soupeře a vyhrál „zlato“. Tato medaile je dovoleno, aby se stal Saitova mistr sportu mezinárodní třídy v Rusku.

Řada vítězství

V roce 1992 Oleg Saitov jehož národnost pro mnohé i dnes zůstává záhadou, se stal mistrem světa mezi juniory. Stalo se to v Kanadě. Na cestě k vrcholu doslova smetl jeho oponenty. Všechny z nich šel a poražený. Navíc turnaj Oleg oceněn jako technicky bojovníka.

Oblast šampionátu vyhrál v roce 1993 mistrovství CIS mezi dospělými a získal třetí místo v celosvětovém turnaji ve Finsku.

Test sláva

Všechny výše uvedené úspěchy negativně ovlivněna Saitova psychologicky. Stal plošší mnoho lidí, chvála za úspěchy přišli ze všech stran. Je logické, že ve věku dvaceti let, to vše vedlo k „hvězda nemoci“. V důsledku toho, Oleg začal ztrácet své pozice. Každá soutěž pro ni změnila v týrání, protože nikde nemohl zaujmout první místo. Nicméně, muž byl schopen shromáždit sílu a pochopit, že je třeba změnit přístup k životu. Stal se zajímají o východní filozofii a psychologii. Toto nakonec mu umožnilo získat zpět ztracenou půdu.

zpáteční

V roce 1995, Oleg šel na mistrovství světa v Berlíně. Tam přišel na druhém místě, ale finále byl vysílán na celé planetě. Zajímavý box styl Saitova mohl dobýt mnoho. O rok později se stal prvním v ruském šampionátu a třetí na turnaji v Dánsku. Před čeká na olympiádě.

Dobrý den, Atlanta!

Olympijský turnaj ukázal všechny dovednosti, vlastněný Saitov Oleg. Box, který se zobrazí v kruhovém poli, byl jen úžasný. První tři hry byly vystupovaly je jednoduchý: úspěšný dopad losování. Semifinále se již ukázalo být dost obtížné. Puerto Rican Santos měl slušnou rezistenci, ale Rusové se přesto podařilo ukrást vítězství se skóre 13:11. Ve finále, Oleg čekal jeho prastarou soupeře Juan Hernandez. Ale všechno dobře dopadlo: tak, aby vydržely nápor Cuban, ruský stíhač dokázal zvýšit své výhody a vyhrát s dobrým výsledkem 14: 9. V důsledku toho, Oleg Saitov - olympijský vítěz!

Cestu za druhé olympijské hry

Po americkém triumfu Saitov přežilo poměrně nejednoznačný období své sportovní kariéry. On byl znovu chycen a vítězství a porážku. A olympijské hry v Sydney Oleg vybrány z posledního pokusu. V neposlední řadě roli v tom sehrál tehdejší trenér národního týmu země Nikolay Khromov, který věřil v jeho oddělení.

Oleg Saitov (etnika - Mari) v Austrálii dal skvěle. Nejtěžší boj pro něj tam byl boj s Ruslanom Hairovym. Ale v semifinále a finále Rusů opět dokázal, že je nejlepší. Tato vítězství mu dovolil, aby se stal vítězem dvojnásobný olympijských her. Ve stejné době, kdy byl ještě udělena prestižní Cena Vala Barkera jako nejvíce technicky boxer mistrovství.