Domov a rodinaDovolená

Kdy je Mezinárodní den olympijských her? Učíme se!

V roce 1894 se konal kongres v Paříži, kde diskutovali o problémech tělesné výchovy. 23. června se rozhodlo oživit olympijský hnutí, takže Mezinárodní olympijský den se slaví 23. den prvního letního měsíce. Zástupci dvanácti zemí založili olympijský výbor a první hry se konaly po dvou letech v Řecku.

Jak oslavovat

V tento den ve městech po celém světě běží sportovní soutěže na útěku. V závodě se může zúčastnit každý. Také na mezinárodním olympijském dni se konají různé soutěže pro děti, reléové závody. Vynikající účastníci sportovních akcí obdrží certifikáty, cenné dárky, ceny.

Historie původu her

S příchodem olympijských her je spojeno mnoho legend. Historici věří, že první hry se začaly konat v dávných dobách. Pak starověké řecké státy neustále bojovaly a jejich vládci rozhodovali jednou za čtyři roky organizovat soutěže - "odpočinek". Během her byly zakázány všechny vojenské akce, ale zákaz byl někdy porušován.

Mezinárodní olympijský den v těchto dnech zahrnoval soutěže v běhu na různé vzdálenosti, zápas, boj o pěst, disk házet, závodní vozy. Zástupcům slabšího pohlaví bylo zakázáno nejen účastnit se her, ale dokonce je navštěvovat.

Vítězové získali symbolické ceny: větev palmy a olivový věnec. Když se vrátil do své vlasti, získal šampión vyšší výsady a byl považován za "poloboha". Cti a respekt v dávných dobách byly vyšší než hmotné bohatství.

Mezinárodní olympijský den a politika

Politika v soutěži byla přítomna v latentní podobě. Ve druhém století před naším letopočtem, těsně po tom, co Řím podmanil řecké státy, začal vypadat mnohem silněji. Takže Nero se stal šampiónem v závodě vozů, protože se všichni obávali silného vládce.

V roce 394 byly hry zakázány a společnost Olympia přestala existovat. Teprve ve 14. století bylo město vykopáno archeology. Pak se hovořilo o oživení olympijských her. Opět byly potvrzeny 23. června.

Mezinárodní olympijský den je nyní - nejsou to jen hry, ale politika. Olympijské hry jsou považovány za symbol prestiže, jsou drženy i v případě, že v rozpočtu neexistují žádné peníze pro jejich chování. Toto se stalo například v Aténách v roce 1896.

Když v roce 1952 vyšlo ruské národní družstvo ve Velké aréně, hry získaly živou politickou barvu: USA a Rusko začaly soutěžit, pokud jde o počet vyhraných medailí a sport byl podřízen státním zájmům.

Dovolená v roce 2013

Vlajka s pěti propletenými kroužky symbolizuje jednotu jednotlivých částí světa a zdůrazňuje národní charakter her. Vítězové nyní nedostávají symbolické ceny, ale peněžní odměny, medaile. V prvních hrách se zúčastnilo 241 sportovců, každý rok se stali stále více a více. Například v roce 2004 se v Aténách zúčastnilo 11 tisíc lidí.

Mezinárodní olympijský den 2013 se uskutečnil 23. června. Jako vždy, mocenské struktury a jednotlivé organizace uspořádaly závody a soutěže. Koneckonců hlavním úkolem olympijského hnutí je sportovní výchova mládeže v duchu přátelství, vzájemné pomoci a vzájemného porozumění. Tento přístup přispívá k vytvoření klidného prostředí ve státě i na celém světě.

Copyright © 2018 cs.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.