Domov a rodinaPříslušenství

Kolik zlata v olympijské zlaté medaile? Hmotnost olympijských medailí

Olympic medaile - to je nejvyšší hodnota ocenění za její sen každého sportovce. Nicméně otázka townsfolk nejvíce zajímá, kolik zlata ve zlatém olympijském medaili a co to všechno je. Pokusme se přijít na to, jak změnit velikost, složení a ocenění za design z roku na rok, z olympijských her na olympiádu.

historické pozadí

Pro začátek je třeba poznamenat, že olympijské medaile by neměla být posuzována především na jejich materiální plnění. Přesto, že ocenění nese lidštější rozsah a význam a je viděn jako fúze šlechty, odvahy, statečnosti a vůli. Všechny tyto vlastnosti dělají lidské sportovce. Medaile - je to jen způsob, jak propagovat své úspěchy. Zpočátku bylo zjištěno, že každý přijímací Olympic město bude zabývající se vývojem a výrobou ocenění. Zároveň olympijský výbor představuje řadu svých tvrzení:

1. Medaile by měla mít průměr, který není menší než 60 mm a šířku, která není menší než 3 mm.
  2. Zlaté a stříbrné medaile by měla být vyrobena z kovové slitiny, přičemž by mělo být 92,5% stříbra.
  3. Zlaté ocenění by měl mít pozlacování, musí zlato nesmí být menší než 6 gramů.

Takže je jasné, kolik zlata v zlaté olympijské medaile - pouze 6 gramů, zatímco zbytek - to je stříbrná.

To bylo - to bylo

První olympijské hry se konaly již v roce 776 před naším letopočtem Atletická soutěž konala na počest hrdiny Heracles mýtu, zatímco pro jeho vítězství v Pankration a bojové (rvačky), neměl přijmout ocenění. Tradice udělování medailí se objevily v moderní době, kdy je první olympijský kongres schválil příslušné rozhodnutí v roce 1894. Všechny požadavky, pravidla zadávání zásady byly jasně uvedeny v olympijské chartě. To znamená, že první a druhý běžec získal ocenění na stříbro 925, třetí vítěz získal bronz a vítěz - medaile, který byl pokrytý zlatem. Dokonce i tehdy, parametry byly určeny about: hmotnost a složení ocenění, stejně jako adresa je otázka, kolik zlata v olympijské zlaté medaile.

Jak ocenění

První moderní hry byly drženy v roce 1896 v Aténách. Pak vítězové obdrželi stříbrné medaile a na druhém místě Ceny byly předány na měď. 43 sad medailí byly hráli v Řecku a jejich konstrukce byla navržena Jules Shaplenom a váží olympijskou medaili bylo pouhých 47 gramů. Nejneobvyklejší Ceny byly předány na příštích olympijských hrách v roce 1900, která se konala v Paříži. Designer Frederic Vernon poprvé v historii olympijských her nabídl obdélníkový medaili, na jehož jedné straně bohyně vítězství Nike bylo vylíčeno, a na druhé straně - sportovec. Z těchto her začal tradici udělení zlaté, stříbrné a bronzové medaile.

Hmotnost olympijských medailí se neustále mění: například na olympijských hrách v roce 1904 a 1908, on byl nejmladší a byl pouze 21 gramů. Pro srovnání: medaile v zimních sportovních soutěží ve Vancouveru vážila 576 gramů a v Soči - 585 gramů, což je považováno za absolutní rekord z her.

Inovace a nápady

Samozřejmě, že po celou dobu olympijského hnutí není bez nejrůznějších odstínů a mimořádných událostí. Řekněme, že na ZOH ve Vancouveru, se organizátoři rozhodli udělat medaili z druhotných surovin. Toto bylo děláno s cílem zlepšit ekologické situace ve světě, ale proto, že olympijské medaile byly vytvořeny z použitých desek s plošnými spoji. A to dovolilo Canada ušetřit na hrách. Je pozoruhodné, že každý nález měl svůj gravírování, tedy žádná ze sportovců medailí se neopakují.

Že se složení?

A změnil složení olympijské medaile. Ano, velmi malá hmotnost a nejvíce zlata ve složení byla odměna na olympijských hrách v Londýně v roce 1908. Na hrách v Albertville v roce 1992. Ceny byly vyrobeny z ručně skla, a používá se jako rám zlata. Ao dva roky později, kdy se hry konaly v Norsku, v Lillehammeru, ocenění a všechny byly vyrobeny ze žuly, který byl způsoben touhou zdůraznit designéry Norové milují přírodu.

Rysy tvorby

Bez ohledu na otázku, jak moc zlato v olympijské zlaté medaile, mnozí zeptat, jak jsou vytvořeny a schváleny. To znamená, že tvorba cen pro hry v Soči zabývá šperky Factory „Adamas“, který poprvé v historii olympijského hnutí průmyslu zabývající se soukromé organizace. Například všechny hry se konala v anglických městech, medaile vytvořil mátový stav.

Vytváření medailí na olympijských hrách - je časově náročný proces, který hraje důležitou roli a vymezení odpovědností souladu s každou etapu. Mnoho napadlo, kolik zlata na olympijských medailí v Soči, jako byli tady nejpůsobivější velikosti. Tak, zlaté ocenění bylo 565 gramů stříbra (960 karátového) a 6 gramů zlata (999 vzorků). Tyto hodnoty odpovídají minimálním požadavkům stanovených MOV. Stříbro a bronz v 100% složené z materiálů, které měly být v jejich složení, a to 525 g stříbra a 460 g bronzu. To znamená, že symbolika medailí je, že nejvíce obtížné a nákladné je zlatá ocenění, který jede na sportovce obtížnější. Celkově výrobní ceny na hrách v Soči bylo vynaloženo kolem tří kilogramů zlata, dvě tuny stříbra a 700 kg bronzu.

Kolik?

Samozřejmě, že tvorba olympijských medailí pro zemi - poměrně velké investice. Z tohoto důvodu, mnozí divit, kolik je olympijská medaile. To lze chápat, kdybychom odhadnout, kolik jsou ochotni zaplatit část nebo jiné stavy pro své sportovce získala ocenění. Zvážit údaje, na jejichž základě, který se konal v Soči Zimní olympijské hry. Většina peněz pro zlatou medaili byli připraveni nabídnout Ázerbájdžán, Kazachstán, Lotyšsko - respektive $ 510000, $ od 250000, 193000 $. V Rusku, prémie ve výši $ 115600. To znamená, že olympijské medaile jsou hodnotné samy o sobě jako sportovní úspěch, ale kromě nich můžete získat dobrý bonus, což znamená, že sportovci mají usilovat.

Olympijské záznamy

Stejně jako v každé sportovní události, v průběhu olympijských her zaznamenává set, nejen sportovci, ale i organizátory. Například nejmenší hmotnost a nejčistší kompozičně byli Medaile uděluje Londýn 1908. K jejich výrobě používá ryzí zlato, a to byl jediný čas v historii olympijských her. Stačí se podívat na ně vidět, jak velkou váhu olympijskou medaili v té době. Nové záznamy byly stanoveny ve Vancouveru, aby tyto závody byly vyraženy mince o hmotnosti 576 gramů. Největší průměr byl v olympijských medailí v Turíně: ocenění byli jako CD, měl neobvyklý řezat pásku a vypadal docela působivé, váží 469 gramů. Jediná odchylka od kruhového tvaru se odměna ve formě obdélníku, které byly prezentovány v roce 1900 v Paříži. Tak, každý sport, zejména na olympijských hrách - je dlouho očekávanou událostí, kdy je možné ocenit, jak stát a možnost sportovců a zručnost a organizační schopnosti zemí, které hostil tyto důležité pro světové soutěže.

Copyright © 2018 cs.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.