Novinky a společnostKultura

Olympijské medaile - koruna kariéry každého sportovce

Olympijské medaile pro většinu sportovců, s tou výjimkou, možná, profesionální fotbalisté a boxeři jsou nejvyšší uznání jejich talent, korunovat svou kariéru v tom, co většina z nich má tendenci se celý svůj život. Jejich konstrukce a vnější vzhled vždy věnovala pozornost, mnohé z nich na dlouhou dobu zůstal v paměti nejen sportovci, ale i obyčejné fanoušky.

Jak víte, olympijské medaile se objevily pouze s obnovou těchto sportů na konci XIX století. V roce 1894, dva roky před hrami v Aténách byla provedena zvláštní rozhodnutí o vítězi ocenění a vítězů, zatímco zlato měl odpovídat na první místo, stříbro - za druhé, a bronzu - třetí.

Podle rozhodnutí kongresu olympijských zlatých medailí, as, opravdu, a stříbrem, byly vyrobeny ze stříbra 925. Shora, ale na rozdíl od ocenění za druhé místo, byl financován z 6. gramů čistého zlata. Sportovci, kteří se na třetím místě, bylo získat medaili kvalitního bronzu.

První olympijské medaile, jež Francouz Jean Shaplenom na jedné straně měl image Zeus s bohyně vítězství Nike a druhá - starověké řecké akropole s nápisem, který říká, že jeho majitel - za laureátem je olympijské hry. Celkem v Aténách-1896, které byly hrály čtyřicet tři sady medailí, hmotnost téže mince bylo teprve čtyřicet až sedm gramů.

Olympijskou medaili, fotka, které jsou zveřejněny asi rok před začátkem hry, obvykle bezprostředně spojeny s tradicemi země, ve které se soutěž koná. Některé jednotné požadavky na jejich vzhled neexistuje, hodně záleží na projektanta a pořadatelů. Dokonce i jejich podoba není vždy reprezentována kruhem. Například, v roce 1900, ocenění byly vyrobeny ve formě malých obdélníků o stranách, které zobrazují Nike a stejný Acropolis.

Až do roku 1960, olympijské medaile byly předány přímo do rukou, ale v Římě byli nejprve zavěšen na bronzovém řetězu. Od tohoto okamžiku předávání cen stal se více vážný a krásný, a ocenění na prsou atletů začalo vypadat ještě působivější. Po 38 letech v medailí přišlo navíc ucho, ve kterém se stal vdevatsya páska. Tato tradice pokračuje dodnes.

Olympijskou medaili-vyhrávat doplňkem výherce patří slavný ocenění P. de Coubertin. To je považováno za nejvyšší ocenění Mezinárodního olympijského výboru a je udělován těm sportovců a funkcionářů, kteří učinili významný přínos k rozvoji olympijského hnutí. Ve sportovní hierarchii, toto ocenění je považován za ještě prestižnější než zlatou medaili.

Olympijské medaile jsou předány do sváteční atmosféry, se zvuky země nutně vítězných hymnu a zvýšila svou vlajku. Osoba, která obdrží tuto cenu, bude navždy zůstane v análech vynikajícího sportovce své generace, mužem, který překonal sám.

Copyright © 2018 cs.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.