Sport a FitnessExtrémní sporty

Helmut Marko: „Mohlo by to dopadnout jinak“

Závodní jezdec Helmut Marko byl docela slavný v 70. letech ... To je navždy spojen svůj život automobilových závodů, zůstat v podnikání, a to i ve svém stáří.

Životopis: shrnutí

Helmut Marko se narodil v době války - v roce 1943, dne 27. dubna, v malém městě Graz. Marco otec - velitelským muž trval na tom, o vysokých školách a byl nešťastný nadšení syn závodů.

V roce 1967, Hellmuth získal doktorát v oboru právo. Tento den si vzpomněl jen tím, že o dva dny dříve, přišel do konce druhé místo Langebarne na Formula-V závodě.

Život na cestách

V závodě Marco přivedl svého přítele z dětství - Yohan Rindt. Za prvé, mladí lidé zapojení do motocyklů, a pak šel do soutěže na Vysočině.

Johan pomohl Hellmutha v celém textu. Jednání se sponzory, splňují ty správné lidi a příprava na závod byla neocenitelná pro Marco.

V roce 1970, Rindt nabízejí každý tým, aby se stal pilotem, kde byl spolumajitelem. A Hellmuth okamžitě získal třetí místo v závodě „24 hodin Le Mans.“ O rok později, rakouský vylepšil svůj výsledek do vítězného konce. Nicméně, on vytvořil rekord pro maximální ujetou vzdálenost, která byla rozbita pouhých 40 let později.

Ve sportu závodní auto třídy 2-litrový Marco uspět. Za prvé, řidič ležel na třetí podstavci v soutěžích v Daytoně, pak dozví druhém závodě Targa Florio. Pak zase na třetím místě na 1000 km Nürburgringu a druhý v Zeltwegu na trati stejné délky.

„Formule 1“

Helmut Marko debutoval v „královské závody“ na pronajatém autě, „McLaren“, ačkoli oficiálně hrál pro tým BRM.

Jezdec se rozhodl trénovat měsíc před prvním startem vůz byl pomáhal přítel Johan Rindt - Bonnier. Na prvním tréninku kolem vozu zastavil. To samé se stalo druhý den. Na své první oficiální start v Grand Prix Rakouska Marco vyšel docela důvěru ve své schopnosti.

Z velké části neúspěšné závodní kariéru v prvním „Formula“, přispělo k řízení týmu. BRM v té době už byl Marco 5. pilot a vzal ho do týmu jen proto, že investice sponzorských. V souladu s tím je vůz dostal nejhorší, který mu nedovolil, aby plně otevřít.

V závěrečném závodě sezony v roce 1971 Hellmuth konečně chytil dobrý vůz. Ale tady byl smůlu - Mechanics špatné s výpočty, a krátce před koncem Marco došel benzín.

Krátce před francouzskou Grand Prix, rakouská pořád to auto, je technicky srovnatelný s vedoucím postavením na auto týmu - Beltoise. Za stejných podmínek Helmut Marko ukázala nejlepší čas, a Beltoise narazilo auto. Pak se management rozhodl, že první pilot bude Marco.

Právě v tom okamžiku, kdy jezdec kariéra začala nabírat rychlost, došlo k nehodě, která ukončila další plány Marco ve světě motoristického sportu.

Francouzský stupeň, „Formule 1“, kde rakouský závodník dostal nejlepší auto a tým mechaniků, okolnosti nebyly ve prospěch talentovaného pilota. V autě Ronnie Peterson falešně spustil hasicí systém a zaplavila téměř celý stroj za sebou Marco další. Pro lepší přehled Hellmuth začal zvracet na židli, pak se z pod koly automobilů Peterson letěli kámen. Udeřil přilbu Marco a těžce poškodil jeho levé oko.

Pilot sám z vozu a bezvědomí. Kariéra racer „Formule 1“ skončila, téměř nezačalo ...

Ještě v motorsportu

Ale přetrvávající Helmut Marko neopustil závodní motoru. Být vzdělaný člověk a právně důvtipný, udělal mnoho pro rozvoj motoristického sportu v jejich vlasti.

Marco vedl v závodě, Gerhard Berger a Karl Wendlinger. Byl to jejich manažer po dobu několika let.

Pak se nastaví svůj rakouský tým RSM Marko, který vyhrál v „F3000“. V roce 1996 Helmut Marko v „Red Bull“ - vedoucí dorostu k přípravě programu.

Od roku 2005 je stálým senior konzultant hlavní závodní tým, „Red Bull“. Marco udělal hodně Sebastian Vettel a rakouský tým úspěšně provedeny v prestižních závodech.

Je také pozoruhodné, že Helmut Marko chválí ruský řidič Daniil Kvjat. Byl ve prospěch dceřiné týmu "Red Bull" - "Toro Rosso", jeho partner je Karlos Sayns Jr.

Silný duch Rakousku vždycky dost těžké chránit zájmy týmu. To je důvod, proč si získal uznání a respekt miliony fanoušků motoristického sportu.

Copyright © 2018 cs.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.