Sport a FitnessTenis

Olga Govortsova: životopis a tenisová kariéra

První zmínka o tenisu byly nalezeny v 11. století našeho letopočtu. e. v tehdejším ještě nesl malou podobnost k moderním tenise. Pak tenis má své moderní atributy: míče, sítě, rakety. Ale stejně jako u každého sportu, je v procesu evoluce získala vše, co je v ní přítomen i dnes. Tenisový získává na popularitě a šíření do všech koutů světa. A v roce 1896, na Letních olympijských hrách, sport byl v soutěžním programu. Dnes je to jedna z pokročilých sportů na světě, který, samozřejmě, má své hrdiny. Například, Monica Seles, Maria Šarapovová, Steffi Grafová - sportovci, kteří již udělal jméno pro sebe, a jsou známé po celém světě. Ale nijak nezaostává za svými staršími, a dnešních mladých lidí: Gavrilova Darya, Govortsova Olga a Belinda Bencic. Dnes, více detail zaměříme na běloruský sportovec Olga Govortsova.

dětství

Ti, kteří žijí v Pinsk (SSSR, nyní Bělorusko) Govortsova rodina 23.srpna 1988 se stalo radostnou událost: dcera Olga se narodil. Pro rodiče, Olga, Tatiana a Andrew, ona je jediná dcera v rodině, ale také mají dva syny - Alexander a Ilya. Rodiče pečovat o dívce a stáří 6 rozhodla přivést ji ke sportu. Jejich volba padla na tenise - takže, aniž by to věděli, určuje osud její dcery.

mládí

Již ve věku 14 Olga začal mluvit na profesionálních turnajů. Prvním z nich byl mezinárodní ITF turnaje. Po účasti v této soutěži ve stejném roce Govortsova Olga stal vítězem Orange Bowl. To bylo následováno první vítězství v turnaji ITF v čtyřhře, se konala v Ramat Hasharon (Izrael). Govortsova Olga jednal v tandemu s Viktoria Azarenková. Současně turnaje Olga jde do konečné fázi jednoho výboje. Následující rok, pár Azarenka-Govortsova vyhrál Wimbledon.

dospělý kariéra

Do roku 2007, v tenisovém světě začala získávat popularitu názvu jako Govortsova Olga. Tenis pro dívky pak se stal mezníkem v životě, a běloruský sportovec, vyhrál několik velkých turnajů v mládí, se rozhodl pokračovat v kariéře v dospělém tenis.

V roce 2007, Olga díky vítězství ve dvouhře na turnaji ITF dostane do top-50 nejlepších tenistů v jedné kategorii.

V roce 2008, Olga dosáhl turnaj WTA. Semifinále SVOL Govortsova s 18.-zařadil izraelské Shahar Peer. Běloruský vyrovnat se s izraelským a dosáhl finále, ale Olga byl zklamán. Vítězství od svého Lindsay Davenport. O několik týdnů později Olga Govortsova zúčastnil WTA zdvojnásobí turnaj, který se konal v Charlestonu. Pár ní pak byl rumunský sportovec Edina Gallovits. V 1/4 Edina Olga a získal dvojici Kveta Peschke - Rennes Stubbs a postoupil do semifinále. 1/2 finále přivedl duo Govortsova-Gallovits s dvojicí Cara Black - Liezel Huber. V této soutěži, štěstí bylo na straně bělorusko-rumunského týmu. Ve finále, Olga Govortsova ztratil svou společnici Katarina Srebotnik a Ai Sugiyama.

Po čtyřech týdnech, pro Olga Govortsova se zdvojnásobí WTA turnaje. Společnost dosáhla běloruské amerického Jill Kraybs. Dvojice se dostal do finále a vyhrál.

By the olympijských her v Pekingu Olga Govortsova vzal 35. místo ve světovém žebříčku. Ve dvouhře Olga prohrál v prvním kole nenapodobitelné Serene Uilyams. Ve čtyřhře dvojice Bělorusko Govortsova-Kustova dosáhl ve druhém kole a ztratil ukrajinské sestry Bondarenko.

finále turnaje

Rok 2009 byl pro Govortsova bohatých trofeje čtyřhry WTA výboje. Na turnaji v Kantonu a Taškentu Olga získal 2 mistrovství WTA. Konečný soutěž ve dvouhře byl Kremlin Cup v roce 2009, kdy dosáhl finále, Olga Gvortsova ztratil na sportovce z italského Francheske Skyavone.

V letech 2010 a 2015, Olga jen dvakrát se stal finalistou turnaje sponzorované WTA. Její nejlepší výsledek ve dvouhře během této doby bylo vydání 4. kola turnaje „grandslamového“, která se konala ve Wimbledonu. Z tohoto turnaje běloruský přišel s 122-příčku ve světovém žebříčku singlů.

Ve čtyřhře během tohoto období vyhrála 8 turnajů WTA. A 5 víckrát za duet s Govortsova dosáhl finále. V roce 2010, vítězství bylo dosaženo v Open Championship v Číně. Govortsova společník stal čínský Zhuang Tszyazhun. V roce 2011, Olga vzal 24. svět žebříčku ve čtyřhře. Tento úspěch byl nejlepší z jeho kariéry. Také v letošním roce, vzpomínám tým Běloruska, který zahrnoval Govortsova, výstup ve World Fed Cup skupiny II. Nicméně, v následujícím roce se tým ztratil svou vedoucí pozici. V roce 2015, duet s Azarenka Govortsova, vítězství v play-off vítězství nad japonským párem se vrátil do svého týmu v čele.